نرخ تورم مهرماه به 0/6 درصد رسیده است
خانه | شماره 41 ماهنامه بانکداری آینده | نمایش مطلب
رئیس کل بانک مرکزی:

نرخ تورم مهرماه به 0/6 درصد رسیده است


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، دکتر عبدالناصر همتی در جدیدترین پست اینستاگرام ی خود اشاره کرد: دغدغه مهم بانک مرکزی در حال حاضر، تامین نقدینگی مولد واحدهای تولیدی و بسط رونق پایدار و غیر تورمی در کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: بر اساس گزارش اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی، در مهرماه نرخ تورم ماهانه کاهنده بوده و به ۰/۶ درصد رسید.

وی گفت: از اسفند سال ۹۷ که تورم ماهانه به اوج خود یعنی ۵/۴ درصد رسید تا به امروز نرخ رشد ماهانه تورم بطور مداوم کاهنده بوده است و نرخ تورم نقطه به نقطه نیز از اردیبهشت ماه امسال تا به امروز بطور متوسط ماهیانه ۴ واحد درصد کاهش داشته که باعث شد نرخ تورم ۱۲ ماهه در مهرماه نزولی شود.

دکتر عبدالناصر همتی گفت: آرامش و ثبات نسبی حاکم بر بازار ارز و روند مثبت و منطقی تامین ارز واردات کشور در سامانه نیما، از طرق مختلف و متناسب با موانع تحریمی، روند مثبت رشد غیر نفتی اقتصاد، در کنار آمار روز گذشته اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی در مورد تغییر روند و افزایش ۲۲ درصدی معاملات مسکن در تهران که می تواند نشانی از شروع روند کشوری آن باشد، همگی خبر از برگشت امید به روند اطمینان بخش اقتصاد است.

وی افزود: بانک مرکزی تلاش می کند ضمن احتراز از رشد نامتناسب نقدینگی، برای حفظ روند تولید و تقویت رشد اقتصادی از طریق تامین سرمایه در گردش واحدها و تامین مالی بخش های تولیدی پیشتاز، اقدامات لازم را انجام دهد.

خرید نسخه الکترونیکی ماهنامه بانکداری آینده